logo
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
تماس ۲۲۳۹۴۴۰۵ - ۰۹۱۲۳۰۷۳۸۴۷
info@rs-ecohome.com

وبلاگ

خانه قفس گل

“خانه قفس گل” یک ساختمان مسکونی روستایی با زیربنایی به مساحت ۳۰۰ متر مربع است. که مالک آن می خواهد خانه ای را که بیش از ۱۰ سال از آن گذشته بود بازسازی (نوسازی) کند تا فضایی متناسب با نیازهای آن با ظرفیت کامل فراهم کند . جهت طراحی داخلی و خارجی، معماران پیشنهاد كرده اند فضای داخلی بخش اصلی طبقه اول (فضای زندگی) و قسمت پارکینگ را طوری طراحی كنند که نور طبیعی به هردوبخش وارد شود بدینمنظور قرار شد تا هردوبخش در یک راستا قرار بگیرد.

2

به پیشنهاد معماران در طبقه همکف (در محل اصلی زندگی) قسمت اعظم دیوار جامد رو به آفتاب را حذف و پانل های لعاب دار قاب فلزی را جایگزین میشود .  همچنین فضای اضافی در پشت خانه را برای پاسخگویی به خواسته های استفاده بیشتر و کشیدن نور طبیعی به داخل خانه در نظر گرفته میشود.

4

از آنجا که نور اصلی در ضلع شمالی واقع شده است ، سعی شده تا از طریق طراحی فضاها فقط نور وارد شود نه گرمای آن . بدینمنظور با قرار دادن پنجره های اضافی، تهویه قویتری اجاد شده است .

5

ارتباط بین دو طبقه ساختمان جدید با سازه های فلزی انجام میشود در زیر این منطقه با ایجاد حوضچه های ماهی ، فضا تازه میشود و این پله ها در بالای حوضچه ما را به بخش چندمنظوره ساختمان هدایت میکند و در طبقه ۲ فضایی چند منظوره خواهیم داشت که به اتاق خواب اصلی متصل می شود.

6

این طبقه یک محل اقامت خصوصی است که شامل یک اتاق خواب اصلی ، فضای نشیمن ، اتاق رختکن و حمام متصل می باشد.

7

در فضای چندمنظوره جلویی خانه با فلاورباکس سرتاسری از درختچه های زیتون که بطور اختصاصی توسط طراحان داخلی، طراحی شده اند ، پوشش داده شده، که سمبل آزادی است و بالای این بخش بین فضای کل قاب ۱۰۲ درختچه گلدانی قرار داده شده است تا ویژگی های منحصر به فرد این خانه را تقویت کند. و بر طراحی سبز فضا تاکید دو چندانی داشته باشند .

Model
Model
منبع : archdaily

امیر رضوی

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

ساناتوسعه