logo
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
تماس ۲۲۳۹۴۴۰۵ - ۰۹۱۲۳۰۷۳۸۴۷
info@rs-ecohome.com

وبلاگ

بزرگترین آبشار داخلی جهان در سنگاپور

معماران Safdie ساخت بلندترین آبشار داخلی در سنگاپور (Jewel Changi Airport) را به اتمام رساندند. فرودگاه جول چانگی با داشتن یک جنگل سرسبز و دنباله ای سبز از امکانات فرودگاه، طراحی داخلی این محیط پایدار را به عنوان یک جاذبه عمومی طراحی کرد.

2

این پروژه با یک گنبد شیشه ای به شکل توری ساخته شده است که دارای مرکز درمانی است. حمل و نقل عمومی از داخل این فرودگاه عبور می کند و باغ بزرگ و فضای خرید در داخل گنبد مرکزی آن را به عنوان یک گره ای برای جمع آوری عمومی ایجاد کرده است .

3

باغ داخلی شامل مسیرهای پیاده روی عابر پیاده و مناطق نشیمن است . بازدید کنندگان از دره جنگل می توانند در پنج سطح لذت فضای خرید را در هر دو طرف باغ  داشته باشند. دره های عمودی از طریق فضای تجاری شکسته میشوند و امکان دسترسی بین دو منطقه را فراهم میآورند و نور را به سطوح پایینتر میرسانند.

4

ساختمان از آب باران استفاده می کند، و از طریق آبشار پمپ می شود و این آب برای خدمات ساخت و ساز و سیستم های آبیاری در سراسر فرودگاه استفاده می شود.

5

با استفاده از بودجه ۱.۷ میلیارد دلاری (۱.۴۵ میلیارد یورو)، این تسهیلات چند منظوره، بیش از ۱۰۰ اتاق هتل و ۳۰۰ رستوران و غذاخوری را در اختیار قرار داده است . سعی شده طراحی داخلی فضاها منطبق با معماری پایدار در نظر گرفته شود .

6
7

منبع : سایت Archdaily

امیر رضوی

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

ساناتوسعه